| Denis_Denis_1998 a întrebat:

Am o problema cu placa video Intel HD Graphics inainte aveam Total memorie grafica 1796 mb dedicata 64mb si acum am 1696mb total si dedicata 0mb de ce am atat? Am bios vechi si nu am optiune de a schimba memoria placii video. Daca ma ajuta cineva sa pun inapoi memoria

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Merge junghiu' de computador?
da
atunci de ce iti bati capul?!?

sau esti unul dinaia care au iau drept buna faptul ca o placa video e atat mai buna cu cat are mai multa memorie?!?
asta se aplica NUMAI la placile video dedicate, cantitatea de memorie denota cat de scumpa e, si e un parametru PUR INDIRECT, in practica NUMAI CIPUL placii video conteaza (GPU) cu adevarat, apoi vine banda (64-128-256-512bits) si abia pe locul 3 e cantitatea de memorie

iar ideea e de fapt ca nimeni nu ar pune multa memorie intr-o placa video ieftina si sa ii mareasca pretul, DEGEABA (ca performantele tot nu cresc)

iar intr-o placa video integrata poti sa pui si 2 tera de memorie ca tot nu se imbunatateste cu NIMIC DE NIMIC!

| Denis_Denis_1998 explică (pentru Bizon95):

Mai bine lasa-te de viata.

| Bizon95 a răspuns (pentru Denis_Denis_1998):

Same SHlT to you too
ca vad ca vii si ceri ajutorul si cand cineva iti spune exact care e ideea, raspunzi cu insulte

iar asta inseamna ca nu ai nevoie de ajutor IT, ai nevoie de ajutor profesionist, la spitalul 9!