| suntperfect a întrebat:

Am o problema in legatura cu o placa video!
Eu momentan am o placa video Intel gama g31/g33 (nu mai stiu exact cum se chema)dar stiu ca este integrata si e foarte slaba!
Am un procesor Intel celeron dual core e1500 2.20gh,stiu ca nu este chiar asa de bun procesorul dar din propri experienta duce jocurile destul de binisor! si 3gb ram!
As vrea sa imi cumpar o placa video noua si pentru jocuri, ma refer la un msi sau nVIDIA gt 630 2gb(inca nu sunt sigur care firma e mai buna), si nu stiu sigur daca va suporta placa mea de baza asrock g31m-s aceasta placa video, voi ce ziceti?, cu acest procesor si cu placa asta video imi vor rula bine jocurile din 2011sau poate din 2012?, sau din cauza ca procesorul este slab si placa video este prea se vor respinge una pe alta(nu stiu cum sa spun).
Deci va suporta placa de baza placa video si ma voi putea jocuri misto la cerinte medii fara nici o problema sau nu o sa suporte placa de baza si jocuirle vor merge in lag? Funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| marlacu a răspuns:

Va suporta placa de baza.Placa video Nvidia gt630 este o alegere foarte buna pentru Pc tau fiindca nu consuma multe resurse si merg multe jocuri din 2011 pe high iar pe cele din 2012 pe mediu (Ac3 iti va merge pe mediu si alte jocuri tari). Sarbatori fericite!

| suntperfect explică (pentru marlacu):

Multumes la fel!

3 răspunsuri:
| TheNewSanta a răspuns:

Salut nVIDIA gt630 este buna dar te va trage in jos procesoru...de mers iti ma merge sa pui pe placa ta de baza dar iti recomand si un procesor mai bunut...plus ca gt630 sa fiu singer nu prea e cine stie ce pentru ca este pe 128biti vei putea juca cam toate jocurile din 2011 sau 2012 la mediu si low poate si la high dar mai rar totusi ia-ti si un procesor

| suntperfect explică (pentru TheNewSanta):

Dar cam ce cpu zici tu sa iau?