| ZennoEll a întrebat:

Am o problema la cs deci pana acum am avut admin fara redirecte doar pe bani si acum vreau sa invat cum se tin si de ce am nevoie pentru asta care imi raspunde primul are funta restul VOTE inteligent tongue

Răspuns Câştigător
| Micutu23 a răspuns:

Redirectele sunt servere false care apar in lista de internet. Ele redorectioneaza playeri catre un anumit server, cel real.
Majoritatea serverelor au acum propriile redirecte, trebuie sa ceri ownerului daca asta nu exista deja pe forumul serverului redirectul. Asa e ca un hlds normal numai ca s-a redus la principalele fisiere care sunt necesare pentru a rula un server.
Acum odata cu redirectul el trebuie sa-ti dea si "manualul de utilizare". Importanta acestor redirecte e ca trebuiesc pornite si mentinute un timp indelungat. Adica cand pornesti PC-ul pornesti si redirectele.