| HeliosMetal a întrebat:

Am o problema la unele jocurile video. Le pornesc, dar merg foarte incet, pe imagini, parca merg in reluare.Cum as putea remedia problema?

5 răspunsuri:
| Hutanu_Andrei_1990 a răspuns:

Pc mai bun

| HeliosMetal explică (pentru Hutanu_Andrei_1990):

Mersi. Si te astepti sa-ti dau funda la raspunsul asta? Si oricum nu asta este broblema. Pc-ul intruneste toate cerintele de sistem. Eu ma gandeam ca-i trebuie vreo piesa de hard ceva mai performanta.

| Rune_Blade_1990 a răspuns:

Pai daca nu ne spui ce componente ai, de unde sa stim?

| HeliosMetal explică (pentru Rune_Blade_1990):

Placa video nVidia Gforce 7300 (1017 mb), memorie ram ddr3 2gb, Procesor Intel dual core 2, 0 Ghz cu overclock 2, 5 Ghz

| Rune_Blade_1990 a răspuns:

Acum depinde de jocuri, dar placa ta video este slaba si nu ai nevoie de OC la procesor mai ales daca ai cooler stock. Daca nu cauti jocuri perfomante incearca gt220(undeva la 200 lei) sau gt430(300 -+), cu gt430 iti vor merge si jocurile din ultima generatie happy