| antonel18 a întrebat:

Am o problema legata de volanul Logitech g29. De curand l-am achizitionat si nu stiu sa ii fac setarile, am cautat ceva si pe google dar nu ii dau de cap. Am instalat acea aplicatie, am downloadad acele "profile" de jocuri pe care tot aplicatia le-a gasit si am intrat in euro truck simulator 2, intru in joc dau sa invart de volan si se invarte exact ca la calibrare ( tragi de el pana intr-un punc, destul de greu si pe urma se intoarce la 0grade ca si la calibrare ), intru prin setarile jocului selecter force feedback bifez, debifez mut alea pe acolo, nimic. Nu stiu ce ii pot face, multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vad problema. Asa e si la masina reala, se redreseaza volanul.

| antonel18 explică (pentru anonim_4396):

Salut, se redreseaza, dar nu stiu sa ii fac acele setari pentru force feedback, si in joc trag de el foarte tare, nu e o miscare lina, sau de exemplu la80 la ora / 90, imi tine foarte tare volanul incat nu pot da nici macar putin in dreapta sau stanga.