| Pricopi a întrebat:

Am o problemă, mă joc fifa 16 și am lag iar când bag încărcătorul, merge perfect la cerintele maxime fără lag

Răspuns Câştigător
| alexboss2020 a răspuns:

Daca ai laptop atunci se clarfica situatia, de exemplu sunt 100% sigur ca ai 2 placi video in laptop cea interata si cea dedicata, la laptop pentru a functiona placa video dedicata de cele mai multe ori trebuie sa fie la incarcat(laptopul) deoarece este laptop si nu poate sa proceseze atata energie si pentru placa video dedicata, cand bagi incarcatorul laptopul iti foloseste placa video mai buna cea dedicata sau pe amandoua, cand este fara incarcator, acumulator laptopul iti foloseste placa video mai slaba cea integrata.Pe scur e ca si cum ai avea o placa video la PC doar ca nu ai la ce sa o conectezi si se foloseste cealalta plaaca video integrata, mersi pa!

3 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

O intrebare, ai laptop?

| Pricopi explică (pentru alexboss2020):

Da

| alexboss2020 a răspuns (pentru Pricopi):

Laptopul daca nu este la incarcat foloseste decat o placa video, mai bine 2 decat una, nu-i asa?