| cruzutu a întrebat:

Am o problema vreau sa imi sterg windows 7, am instalat win 7 pe ambele partitii C si D si vreau sa o sterg pe cea din C sa pun xp, si nu pot nu mai stiu ce sa fac.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pai nu poti sa stergi ce vrei si cum vrei tu! Se sterge cea care iti recomanda sistemul de operare ca nu s-a instalat corect.
IN WINDOWS 7 - Faci asa: la meniul Start, scrii in rubrica search, msconfig, iti va aparea un rezultat. Click pe el, ti se va deschide o fereastra, click pe tab-ul Boot, vei vedea acolo o lista, una trebuie sa arate asa: Windows 7 (C:\Windows): Current OS; Default OS. Daca zici ca ai un singur sistem de operare, stergi cealalta linie sau doua, cate ai, click pe Apply, OK si restart.
Succes!

1 răspuns:
| Neverplayer a răspuns:

Nu iti dau mai mult de 5 luni de experienta in PC-uri,
1.NU POTI STERGE C:
2. Poate ai vrut sa zici DEZINSTALARE nu STERGERE.
3.Cumpara o copie de windows xp (sp 3 iti recomand), si cauta pe cineva cu experienta in reinstalare.