| danipss a întrebat:

Am o sursa de la ""FSC Fujitsu Siemens DPS-210GB A DPS 210GB S26113-E522-V50 300W ATX Netzteil 24p P4 SATA Z631"" si placa de baza "FSC Fujitsu Siemens D2750-A21 D2750 A21 BTX Mainboard Sockel 775 VGA PCI PCIe Bulk" 2 GB ram ddr2, pot sa pun o placa video ddr3? rezista sursa la o placa video si ce placa video?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe placa de baza nu poti pune decat memorii de maxim 2 Gb si de frecventa 667 sau 800 Mhz, 2 bucati, astea.
Sursa nu stiu cat este de buna dar oricum este slaba presupunand ca ar da 80% din putere abia sunt 240 W ori sunt placi video care consuma si 120-135 W. Mai mult de o placa video DDR 2 nu poti pune. Aceste placi nu se mai fabrica si se gasesc foarte greu. Din acesta cauza sunt foarte scumpe: http://componente.omnitech.ro/......b-ddr2.htm
Asta ar fi, cred eu, cea mai buna placa video ce ar merge pe configuratia ta.

| CPAElites a răspuns:

Rezista! ( Sa ghicesc e un HD 5450?happy
Pai la cacatu ala de placa video consuma maxim 16w...