| AlexDFY a întrebat:

Am o tableta: Samsung tab, iar atunci cand intru pe google play, si vreau sa descarc un joc care are memoria mai mare de 30 mb, imi apare, ca nu s-a putut descarca din cauza unei erori (498)
Ce pot sa fac ca sa rezolv asta?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Instalează aplicații de pe alte „magazine" - încearcă Aptoide. Sau folosește Mobogenie.
Altă variantă ar fi să încerci cu aplicația asta (Cache Fixer https://play.google.com/store/apps/details?id=tk.rede.cacheFixer&hl=ro ) să mărești zona de memorie alocată pentru cache.

| AlexDFY explică (pentru mihai69):

Cand vreau sa instalez alte aplicatii, cateodata imi da tot acea eroare, sau nu merg siteurile, precizez ca pe tableta am foarte mult loc liber, deci nu asta este problema, oricum mersi pentru raspuns, dar nu prea ma ajuta.