| anonim_4396 a întrebat:

Am observat că de o vreme pot face zoom pe pagina web diferit. Adică dacă îl fac din touchpad (folosesc laptop), se mărește fără să se modifice formatul paginii, ca și cum aș face zoom pe o imagine. Mi se pare foarte utilă chestia asta. Dar cum se numește tipul ăsta de zoom, dacă are vreun nume?

3 răspunsuri:
| BlackPixel a răspuns:

Salut!
Intelegt ce spui, dar tipurile de zooming nu au nume.
Zooming-ul de care spui tu este specific dispozitivelor mobile sau cele cu touchscreen, pe cand cele cu mouse sau/si tastatura nu o au.
Depinde de fiecare browser. Banuiesc ca folosesti Chrome. Ei bine, Chrome nu ofera aceasta optiune din pacate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru BlackPixel):

Firefox folosesc. Și am și noul Edge. Merge pe ambele.

| iDaneel a răspuns:

Tii apasat CTRL si dai scrol la mouse si seareste sau micsoreza