| WeAreSmart a întrebat:

Am primit admin la un server CS 1.6 mi-a trimis un fisier "Comenzile AMXMOD.txt" si ce trebuie sa fac cu el? am incercat sa scriu cateva comezi din fisier, le-am scris in consola dar nu merge.

1 răspuns:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Aicea merge in functie de gradul pe care il ai si in funcite de servar.
Oricum sunt cateva comenzi care le foloseste orice admin.
Daca nu poti sa folosesti nici una din ele inseamna ca esti VIP sau Moderator.
amx_slap (ex:amx_slap Dragon312)
amx_slay (aicea scrii numele fara paranteza)
amx_showip
amx_kick (nume)
amx_tsay Buna ziua

Daca nu iti merge nici una din aceste comenzi simple de admin inseamna ca nu esti admin.