| zale98 a întrebat:

Am:
Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6550 @ 2. 33GHz (2 CPUs), ~2. 3GHz
Memory: 2048MB RAM

Display name: NVIDIA Quadro FX 1800
Approx. Total Memory: 1512 MB

Windows 7 Ultimate 64-bit

si cu toate astea am downloadat de pe net gta 4 sa vad daca imi merge si imi porneste jocu dar am fps scazut degeaba pun la low toate si in + jocu mile pune la maxim aproape toate pe acolo nu stiu ce are oare o fi de la memoriile ram? Va rog mult raspundeti-mi la intrebare as vrea sa stiu ce pot face sa nu mai am lag!

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Quadro FX 1800? Pai aia e placa video profesionala, nu are treaba cu jocurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Downloadeaza ultimul patch pentru joc ( 1.0.7.0 ).

| zale98 explică (pentru anonim_4396):

Am copiat eu ceva patch pe acolo si...mi o rezolvat ceva buguri...

| C0olmonkey a răspuns:

Salut!
Da, si ramul poate afecta acest lucru.
Iti recomand sa inchizi tot si sa lasi doar GTA-ul deschis.

SARBATORI FERICITE!

| zale98 explică (pentru C0olmonkey):

Pai inchid tot...+ ca am facut ceva pe la setari ce am vazut pe net. mi-am luat si razer game booster cand sa dau start am 55 fps 56 si cand is in joc 20 22 21 35 apoi scade 1 10 12 mai rar 1 da ma deranjeaza... cestia asta

| Roberto5678 a răspuns:

Iti trebuie mai mult ram ca sa-ti mearga jocuri 2013 2012 2011 iti trebuie cel putin 4 gb dar pentru gta 4 vreo 2 gb

| zale98 explică:

Dap...pe pc asta a meu ce jocuri mi-ar merge? va rog tare mult sa imi ziceti ca eu nu stiu.Si tot in legatura cu gta 4... daca iau inca 2gb de ram oare imi creste fps-ul? Sa nu mai mearga asa groaznic!