| ioniliescu921 a întrebat:

Uita-ti am aceasta configuratie si vreau sa stiu cum pot sa fac sa mearga fifa 13 mai bine nu mai fac uprade ca am facut acum o saptamana:System Information

Operating System: Windows 7 Ultimate 32-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1
Language: English (Regional Setting: English)
Processor: Intel(R) Core(TM) i3-3220 CPU @ 3. 30GHz (4 CPUs), ~3. 3GHz
Memory: 2048MB RAM
Available OS Memory: 2006MB RAM
DirectX Version: DirectX 11
Card name: ATI Radeon HD 5450
Display Memory: 1767 MB
Dedicated Memory: 1019 MB
Shared Memory: 747 MB
Current Mode: 1152 x 864 (32 bit) (75Hz)
Monitor Name: Generic PnP Monitor
Monitor Model: 19"LcdMonitor

Răspuns Câştigător
| Gabi05 a răspuns:

Nu ai cum sa faci sa mearga fifa pe acea tampenie de placa video.Fie schimbi placa video si mai pui 2gb ram, fie joci asa cum e acum.
Apropo acel i3 3220 e dual core nu quad core.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Urmeaza sfatul lui gabi05. Placa video este principala problema. Nu stiu ce mai cauta acolo, tinand cont ca si integrata e mai puternica sau egala...
Si mai adauga ceva ram si o sa fie totul ok.

| Me2 a răspuns:

Mai adauga 4gb ram, arunca prostia aia de placa video la gunoi pentru ca e mai slaba decat integrata din procesor si pune asa ceva daca vrei sa te joci
http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

| HardCore7750 a răspuns:

Mai pune rami 2 gb, si schimba placa video, un HD 7750 de ex