| vlad20003 a întrebat:

Am Project 64 si vreau sa ma joc The Legend Of Zelda Majora's Mask. Pe amandoua le-am luat de pe siteul CoolRom. De ce majoritatea timpurilor cand il pornesc, imi da Blue Screen? Sa fie rom-ul sau emulatorul corupt?

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca sa ai programele astea instalate, poate te ajuta:
http://intimp.ro/jocuriaplicatii-ce-nu-merg/

| vlad20003 explică (pentru CM7YRE):

Inainte sa-ti dau funda...
Raspunde-mi la doua intrebari:
1. Trebuie sa am "COM Surrogate"?
2.O sa se intample ceva cu calculatorul meu daca am deja instalat antivirusul 'Bitdefender"?

| CM7YRE a răspuns (pentru vlad20003):

Nu cred ca ar avea o mare legatura, daca primesti erori si esti pe windows 7 poti incerca sa-l rezolvi asa:
http://helpdeskgeek.com/......windows-7/
Nu o sa se intample nimic. Totusi, incearca si cu el oprit sa rulezi jocul.
Bsod de obicei lasa un fisier dump, cauta erorile din el pe google si vezi cam de la ce ar fi, ar trebui sa te-ajute putin chestia asta. Plus, daca ai un alt pc, incearca-l pe acel pc, sau la altcineva. Daca merge incearca sa compari cele 2, ce asemanari si diferente au, poate iti dai seama de unde e eroarea.

| vlad20003 explică (pentru CM7YRE):

1. E un joc pentru Nintendo 64
2. Nu merge
3. Nu stii sa explici

Mersi pentru ca ai incercat sa ma ajuti dar nu o sa-ti dau funda.

| CM7YRE a răspuns (pentru vlad20003):

Diferenta dintre faptul ca cineva... nu pricepe, e mare. Funda nu ma intereseaza niciodata, ai priceput, ok, nu, asteapta alte raspunsuri. Google it!