| Ciornei_Cristy_1990 a întrebat:

am server cs1.6 prin hlds si am incercat sa joc cu prietenii am scris ip in consola am intrat da prietenii nu au putut de ce nu merge sa joace si altii?

6 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Da-le ip care iti apare aici http://myip.dk/
Daca nu merge, inseamna ca ai router si trebuie sa faci portforward.

| Mystyk a răspuns:

Incearca sa ii faci dns, pe no-ip.com

| ThEEmperoR a răspuns:

Mai intai porneste servarul si iti arata in primul meniu de unde l-ai pornit ip-ul. Il copiezi, intri in cs si scrii in consola : connect ip servarului

| YONTU a răspuns:

Pai mai intai ca sa poti juca cu pretenii tai pe serverul tau de cs ai nevoie de ip calculatorului :il poti gasi pe net scriind --------HFS - mini server web---------. Dupa ce l-ai aflat mai trebuie sa faci urmatoarele:
De ex tu ai cs in Local C si intri in C:/HLDS/hlds.exe ii faci un shortcat la aplicatie (hlds-ului) si apoi:
HLDS.exe:
1.Click dreapta pe el.
2.Properties.
3.La TRAGET scriem urmatorul cod:
- C:\HLDS\hlds.exe -console -game cstrike +ip ip-ul tau +sv_lan 0 +maxplayers 22 +map de_dust2 -nomaster
4. Apply si OK.

Singurul lucru de care mai aveti nevoie este addons-ul.
Acum puteti rula serverul, accesand shourcut-ul.

| YONTU a răspuns:

Funda?:->

| ady_3580 a răspuns:

Trebuie sa ai ip static big grin
Nu iti merge pentru ca nu cred ca ai ip static
il ai dinamic big grin Funda?