| eudoareu1212 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor

vreau sa imi instalez windows dar trebuie sa schimb din bios sa imi citeasca mai intii cd

am intrat in bios am intrat in advenced bios features in boot sequencesi am dat acolo la 1st boot device cd/dvd si la fel si la 2 nd boot device

salvez dau restart dar tot nu imi apare casuta de instalare la windows

va rog daca stiti sa ma ajutati

am placa de baza msi g41m

mers

Răspuns Câştigător
| Sandrailii a răspuns:

Cand bootezi apasa F8 (sau F2, in functie de placa) si iti apare boot menu, si selectezi DVD sau CD, asta daca ai facut CD-ul "bootabil".