| TheNexus a întrebat:

Deci, am vrut sa imi pun windows 7 ultimate pe PC. Am folosit un stick usb. Am luat ISO-ul si il pusesem pe USB ca bootable drive cu USB/DVD Tool sau ceva de genu si apoi am intrat in BIOS sa il pun ca first boot device. Am avut multe optiuni de a alege, dar de ce ar trebui sa fie alese au fost astea: USB-FDD, USB-ZIP, USB-CDROM si USB-HDD. Nu stiam care sa le aleg asa ca le-am luat la rand. USB-FDD nu mergea, am incercat USB-ZIP si a mers. Totul a mers bine pana cand la instalare mi-a aparut eroarea asta: Windows 7 install error 0x80070570 si mai scria ceva de ce corupt, dar codul erori era 0x80070570. Am incercat din nou de cateva ori dar nu mergea. Am pus stickul pe laptop sa vad daca avea ceva si era ok. Am pus stickul in alta parte dar apoi nici o optiune din alea 4 nu mergeau. AM pus stickul inapoi la portul de unde am inceput si am pus la USB-ZIP dar imi zicea asta: "A disk read error occured Press CTRL+ALT+DEL to restart" Apoi am incercat din nou toate cele 4 optiuni si nu mergeau. Ajutor? Stiu doar ca placa de baza este de la gigabyte.

1 răspuns:
| SnowKat a răspuns:

Incearca sa selectezu usb-cd rom