| eudoareu1212 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor

vreau sa imi instalez windows dar trebuie sa schimb din bios sa imi citeasca mai intii cd

am intrat in bios am intrat in advenced bios features in boot sequencesi am dat acolo la 1st boot device cd/dvd si la fel si la 2 nd boot device

salvez dau restart dar tot nu imi apare casuta de instalare la windows

va rog daca stiti sa ma ajutati

am placa de baza msi g41m

mersi

scuze categoria

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu te baga in bios, nu esti tu atat de expert, intra la setari bios sa buteze de pe cd rom atata tot, nu ai ce schimba, baga tu un cd rom cu windows

| eudoareu1212 explică (pentru RAY):

Pei da dar nu mere ca am incercat si nu merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Selecteaza CD/DVD doar la 1st boot device, a doua trebuie sa fie disable...asa e la mine. Daca tot incarca de pe HDD incearca din nou faza si apasa pe F2 sau F8 nu mai stiu exact care din astea era, dar forteaza citirea cd-ului/dvd-ului. Sper sa iti mearga.