| anonim_4396 a întrebat:

Cum se joaca metin2ro? Adica acum serios, iti da o sabie de lv 1+0 si niste licori.Ce fac? Unde cresc? Cum fac bani repede? Apropo cand apare al 13-lea server de metin2ro? Funda+vot!

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

Iti explic eu pe larg daca vrei. E prea mult de scris si nu am loc aici. Da-mi id tau si iti zic tot ce e de stiut despre metin2 ro si private.

| anonim_4396 explică (pentru William):

Catanagabriel17 acesta este

| iRobby a răspuns:

Pur si simplu, cand intri pe cont, iti alegi caracterul pe care vrei sa joci, si te da cu o sabie si niste licori rosii. La primul nivel va trebuii sa deschizi misiunea aia: ''Bun venit pe Metin2'',sau cam asa de genu'. Te duci la gardian, citesti ce trebuie sa faci si rezolvi misiunile. La fiecare nivel iti va da o misiune la care ca recompensa vei primi un obiect aleatoriu (de la misiunea cu numarul 5) pana la misiunea cu numarul 5, va va da itemele necesare (coif, armura, scut). Banii pica la monstrii din mapa in care cresti, si din misiunile facute.
Si uite locurile potrivite unde poti creste:
Lv 1-5: map1 la caini, dupa care iti iei magiile si mergi la lupi.
Lv 5-10: Lupi alpha, ursi, etc. Animale care pot fi ucise usor.
Lv 10-22: Map2 la amazoance, adunand mai multe grupe.
Lv 22-25: In temnita maimutelor din map2 unde de asemenea pot pica medali de cal.
Lv 25-30: La salbatici in map2 adunand mai multe grupe.
Lv 30-35: In valea orcilor, in apropierea zonei B.O (Black Orcs)
(nivelul 35 este si cel potrivit pentru armat)
Lv 35-45: La B.O in grupe (party'uri)
Lv 45-50: La B.O singuri adunand mai multe grupe.
Lv 50-60: In v1 penultima camera
Lv 60-70: In v2 sau prin DT, unde poti iesi chiar si cu 1kk intr-o zi.
Lv 70-75-80: In v3 pana la 80, dar daca aveti iteme bune si multa viata (PV) puteti merge de la nivelul 75 in v4 unde puteti creste mai rapid.
Lv 80-99: In catacombe.
Sper ca te-am ajutat, funda? big grin