| BBFSA a întrebat:

Am si eu o intrebare.
De ce imi merge jocul League of Legends in 35-40 fps la inceput, iar in teamfight ajunge la 25 fps cu setari pe medium, iar daca pun tot pe very low nu se schimba nimic.
Am urmatoarea configuratie:
Memory:4 GB RAM(3.25 GB used)
Placa Video:Nvidia GeForce 210-2GB
Processor:Intel 2.80GHz(2 CPUs)

5 răspunsuri:
| Ionut_Manuel_1994_pEZw a răspuns:

Este din cauza procesorului, poate sa mai fie si de la HDD ( cache full, virusi, fragmentare) incearca Clean Master pentru curatarea fisierelor inutile, dai proprietati pe hdd din my computer si ai Defragmenter, daca nimic nu ajuta atunci sorry schimba pc cu cv mai bun. Bafta

| BBFSA explică (pentru Ionut_Manuel_1994_pEZw):

Stiu frate, dar am un verisor care are Pc-ul ca mine(DELL) cu aceleasi chestii in el+ca el are si o placa video de un gb.Am jucat la el si ii merge perfect pe medium.
Nu stiu sa am virusi, eu la fiecare pornire dau CCleaner(nu e master).
Am citit pe ceva site-uri ca ar putea fi de la placa video ca e foarte veche.

| Ionut_Manuel_1994_pEZw a răspuns (pentru BBFSA):

Fie procesorul fie placa video, incearca sa imi zici ce model e cu exactitate si cata memorie VRAM are.

| BBFSA explică (pentru Ionut_Manuel_1994_pEZw):

Placa video este NVIDIA GeForce 210
DAC Type:Integrated RAMDAC
Total memory:2385 MB
Processor:Intel(R) Pentium(R) D CPU 2. 80GHz(2CPUs),-2.8GHz

| Ionut_Manuel_1994_pEZw a răspuns (pentru BBFSA):

Aceeasi placa video am si eu si acelasi cpu
Deducem ca procesorul e de vina!