| AlexMarius007 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de laptop, tata mi-a cumparat un laptop cadou de ziua mea, dar nu prea se pricepea la alegerea unuia bun, mi-a luat Intel Core i3 3217U, are 4GB RAM, nVIDIA GT740 2GB. Problema este urmatoarea: are 1. 8Ghz, iar eu mi-am dorit un laptop mai bunicel pentru jocuri, nu ca sa mearga jocurile la full, dar sa mearga cam toate la cerintele minime. Intrebarea mea este daca frecventa procesorului, adica asta 1. 8Ghz creste atunci cand am nevoie la cerintele jocului, de exemplu daca jocul cere 2.00/2.4/2.3 Ghz el poate sa creasca? Asa mi-a zis cel care de la care am luat acest laptop. Voi ce credeti?

1 răspuns:
| CrunkBoy a răspuns:

Din cate am citit pe site-ul lor, http://ark.intel.com/products/65697/, se pare ca nu are turbo boost, deci nu creste deloc valoarea de la 1, 8 ci ramane asa