| alecsica2000 a întrebat:

Mi-am luat acum un an un pc destul de bunicel inafara de placa video care trebuie sa o schimb.Configuratia fiind: quad core 2, 4 ghz de la Intel
4Gb ram si un Nvdia quadro fx3700
Problema este urmatoarea: Cand mi l-am luat la inceput mergeau cam orice pe mediu(cs go, far cry 3 etc) iar in ultima perioada deabea de mai scot 30 fps pe low cu vsync, anti inchise.Un exemplu e urmatorul: Mi-am luat saints row 4 de pe steam si am o gramada de lag spike-uri in zone nepopulate iar in descrierea jocului ar trebuii macar sa mearga pe medium.As fi multumit daca ar sti cineva o rezolvare.
Ps-am facut update la drivere si am inchis vsync si anti din nVIDIA control panel.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

La naiba, acea nVIDIA quadro fx3700 nu este o placa video de gaming, este mai degraba una profesionala. Ce-i dai tu de mancare ( sanits row 4) deja o depaseste din punct de vedere al performantelor.

| RaduTN a răspuns:

Reinstaleaza windowsul si schimba-i placa video.

Răspuns utilizator avertizat