| Chiriac97 a întrebat:

Am si eu o intrebare referitoare la seturi pe Metin2.
Am gasit cateva exemple pe niste forumuri,dar acolo se refera la seturile cu iteme modate.
Pe mine ma intereseaza cum imi fac set pentru fiecare caracter in parte, cat si un set pvm.
Vreau bonusuri exacte cat si iteme : gen pentru set ninja pe arc,, ar trebui cizme de piele sau glorie.In fine, voi stiti mai bine.Dau

Răspuns Câştigător
| DjStefanuck a răspuns:

Sall!
Pt ninja :Nu pre conteaza itm de care sunt dar daca poti evoluate:
Papuci:Sabie,Pumnal,Doua Maini,Pv,Critica
Colier:Sabie,Pumnal,Doua Maini,PV,Critica
Sabie:Semi oameni,dexteritate,critica,patrunzatoare
Cercei:Sabie,Pumnal,Doua Maini,Semi-om,Sageti
Coif:Semi-om,Magie,Foc,Regenerare PV,Regenerare Pm
Armura:Sabie,pumnal,doua maini,pv,magie
Scutbig grinexteritate,Semi-Om,Imun la necunostinta
Bratara:Semi-om,Pv,Magie, Foc, Patrunzatoare
Si la restul raselor la fel doar la scut si arma pui ce le trebuie int, dex, str...

3 răspunsuri:
| nda a răspuns:

Pai spune ce caracter esti, ca asa sa enumar fiecare item in parte pentru toate 4 caractere dureaza mult.

| Chiriac97 explică (pentru nda):

Ninja sunt

| nda a răspuns (pentru Chiriac97):

daca esti ninja lama folosesti Cutite Neinsufletite 10hh 12dex, daca esti ninja arc folosesti arc diavol cu aceleasi bonusuri (pe langa astea daca mai prinzi si 10critica/ patrundere sau farmec e si mai bine)
Coif 41 sau 60 15magie 10hh (daca mai prinzi si 8% viteza atac e si mai bine)
Scut de 61 imun 12dex 10hh pentru fiecare rasa; scut leu vs sura, scut tigru vs ninja, scut vultur vs razboinic, scut solzi vs saman.(daca mai prinzi si 10-15%blocare e si mai bine).
Papuci de phoenix sau qilin 15%aparare 2k pv 10critica, vs ninja arc se foloseste cizme de piele 2k pv 10critic.
daca esti ninja lama folosesti cercei abanos 15% aparare 10hh, daca esti ninja arc folosesti cercei de cristal cu aceleasi bonusuri.
daca esti ninja lama folosesti colier de 54 2kpv 15%aparare 10critica, daca esti arc folosesti colier jade cu aceleasi bonusuri.
bratara de 54 cu 2k pv 15%rezistenta magie vs sura bm, ninja lame, saman leac - si bratara de 54 cu 2k pv 10hh 10patrundere vs celelalte caractere.
ca armura folosesti otel 2k pv 15% aparare 50valoare atac sau posedata cu aceleasi bonusuri.
**************************************************************************
vs razboinic trebuie 15% aparare sabie sau 15% aparare cu doua maini; (depinde de ce arma foloseste adversarul)
vs ninja lame trebuie 15% aparare pumnal si 15% rezistenta magie;
vs ninja arc trebuie 15% rezistenta sageti;
vs sura am trebuie 15% aparare sabie;
vs sura bm trebuie 15% rezistenta magie;
vs saman leac trebuie 15% rezistenta magie;
vs saman zmeu trebuie 15% aparare clopot sau evantai; (depinde de ce arma foloseste adversarul)