| mihaitzacelviteaz a întrebat:

Am si eu o itrebare : cand eram mic jucam un joc de strategie care nu mai tin minte cum se numeste:
tot ce stiu este ca poti avea avatari adica zei mari, oameni de razboi din diferite zone, unii imbracati ca Egiptenii, altii ca Romani etc. (existau si poze in care zeii impreuna cu armatele lor) si o multime de creeaturi printe care unii care aruncau cu topoare cu 2 taisuri si monstrii cu lovituri de electricitatelaughing
Cam atat imi aduc aminte.
Va rog mult dac puteti sa ma ajutati

3 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Cred ca este Age of Mythology.

http://www.youtube.com/watch?v=hhIjoHjfilg

Pe langa ce spui tu aveai minotauri,zeite, tot felul de luptatori cu puteri, creaturi uriase, razboinici normali, etc. asa-i?

| mihaitzacelviteaz explică (pentru Magnifico):

Nu e Age of Mythology oricum mersi de raspunsbig grin

| ShadowKayne a răspuns:

Age of mythology. E ca age of empire dar are in plus zei si creaturi mitologice.
Sper ca te-am ajutat funda?