| Andrei115 a întrebat:

Am si eu o mica intrebare ( fara injuraturi sau jigniri ) Pc-ul imi spune sa pun o resolutie de 1365x768 ( imi recomanda ) dar eu am pus o resolutie mai mica ceva ( 1024x768 ) Intrebarea e : Pe ce resolutie am o performanta mai mare ( gaming ) repede pls

Răspuns Câştigător
| AFK a răspuns:

O rezoluție mai mică înseamnă consum mai mic al resurselor adică cu cât ai rezoluția mai mică cu atât iți vor rula mai bine jocurile. Un sfat, poți schimba rezoluția jocului din setări astfel încât să folosești monitoul la rezoluția recomandată ( 1365x768 ) și rezoluția jocului ( 1024x768 ) dar calitatea graficilor va fi mai mică. Sper că răspunsul meu îți va fi de folos! happy

1 răspuns: