| NituAlexander2000 a întrebat:

Am si eu o problema cu PC meu.Cand intru in niste programe(Minecraft, PhotoShop cs5)care dupa ce se deschid mi se inchid.Am Windows xp.Marca Acer.Model Aspire 9100.Memorie RAM 512.

Va rog ajutati-ma daca stiti.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Poate iti merge programul portabil (desi ma indoiesc) dar vezi si tu cerintele de sistem pentru fiecare program.
CS5 full nu-ti merge dar programul portabil de la photoshop este posibil sa-ti mearga! Programul portabil este de 10 ori mai mic decat programul Full. La minecraft uite aici:
http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=1235&game=Minecraft (cred ca ti-ar merge la limita)

10 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

NU ai RAMI de ajuns! Iti trebuie 1GB de RAMI...de aceea se inchid aplicatiile mari.
Bafta!

| NituAlexander2000 explică (pentru neluL):

Pana acum mergeau.

| NituAlexander2000 explică (pentru neluL):

Am facut testul si laptopul meu e compatibil.

| neluL a răspuns (pentru NituAlexander2000):

Ai facut testul cu ce? Spune-mi in photoshop ce se intampla.

| NituAlexander2000 explică (pentru neluL):

Ai dreptate sarea un pic peste.

| NituAlexander2000 explică (pentru NituAlexander2000):

Doar la PhotoShop.

| neluL a răspuns (pentru NituAlexander2000):

La minecraft este la fel ->iti trebuie cel putin 1 gb de rami ->recomandat este 2gb.Tu abia ai jumatate din minim.

| NituAlexander2000 explică (pentru neluL):

NeluL nu sti cum as putea sa imi extind memoria RAM? Sa imi ia din memoria C sau D sau dintrum disk extern?

| neluL a răspuns (pentru NituAlexander2000):

Memoria RAM este separata! Nu ai ce sa iei din partitii. Partitiile sunt pe HARD. Cumpara o memorie Ram daca vrei sa nu ai probleme. Se poate marii si cu un stick usb dar trebuie sa fie de mare viteza.

| NituAlexander2000 explică (pentru neluL):

OK mersi.

| neluL a răspuns (pentru NituAlexander2000):

Poate iti merge programul portabil (desi ma indoiesc) dar vezi si tu cerintele de sistem pentru fiecare program.
CS5 full nu-ti merge dar programul portabil de la photoshop este posibil sa-ti mearga! Programul portabil este de 10 ori mai mic decat programul Full. La minecraft uite aici:
http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=1235&game=Minecraft (cred ca ti-ar merge la limita)