| Sup3rN0va a întrebat:

Am o problema cu un calculator de-al meu.Cand il aprind apare windows, imaginile de inceput dar nu mai intra pe desktop pur si simplu o i-a de la capat si se restarteaza.
Stiti ce sa-i fac sa-l repar? Nu zice-ti sa-i reinstalez windowsu ca nu pot ca nu apare sa intru in calculator.

3 răspunsuri:
| AndreyIstetul a răspuns:

Buna. Nu este neaparata nevoie sa-ti reinstalezi windows-ul. Ca sa-ti reinstalezi win-ul nu trebuie sa-ti apara ecranul. Ce, cand ti-ai luat prima data pc-ul avea un sistem de operare ca sa-ti poti reinstala windows-ul?
Cum spuneam, nu e necesar sa-ti reinstalezi win-ul. Baga CD-ul cu win-ul(banuiesc ca e vorba de win xp), booteaza-l din bios, si apoi fii atent ca la un moment dat(pe la inceput) ai o optiune repair windows. Problema asta am avut-o si eu o data(de la niste virusi), doar ca la mine se restarta de multe ori, apoi aparea si ecranul.

| Fidec a răspuns:

laughing pai ce treaba are intrarea in calculator cu instalarea windowsului? straight face Formateaza windowsu si iti va merge, ai virusi, bagi cd cu windowsu dai sa boteze etc etc

Răspuns utilizator avertizat