| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu un Acer Aspire 5520G, becuriile se aprind dar nu afiseaza nimic pe ecran. Ma puteti ajuta? Este grav?
multumesc

3 răspunsuri:
| hunterpainting a răspuns:

E de la display, du-l la service

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ramane ecranul negru, nu se vede nimic nimic? (nici macar o linita care "clipoceste" in stanga sus?)
becurile si cooler-ul merg?

| vladsoare a răspuns:

Daca a zis ca nu afiseaza NIMIC pe ecran ce nu ti-e clar?
2 posibilitati:
1. Placa video(indiferent ca e onboard sau dedicata) s-a dus!
2. Are probleme display-ul! Dar tind sa cred ca prima varianta ar fi.
Mergi la un service unde iti vor face o diagnosticare sistem si astfel vei afla unde e buba!