| alex_3858 a întrebat:

Am si eu o problema.Eu mi-am instalat Need For Speed Carbon si am facut niste curse la inceput, si am ajuns la nioste curse cu drifturi, sunt primele curse cu drifturi si am si eu o problema la ele, sau poate nu stiu eu sa le fac, cand fac niste dirifturi imi scade din punctaj.adica fac cateva drifturi dupa aia imd dupa ce am trecut de linia de start am cateva curbe si vine o linie nu stiu ce e cuia si acolo imi scade multe pucnte nu stiu de ce ma poate ajuta cineva.

Răspuns Câştigător
| BaiatulAnonim a răspuns:

Ca sa maresti punctajul la drift faci combo ( miscari perfecte stanga-dreapta in timp ce driftezi). Liniile alea de care vorbesti tu nu iti scad punctajul, il adauga de fapt la scorul total din dreapta sus, e un fel de zona unde se termina combo. Daca faci combo si te lovesti de zid pierzi punctele combo (in loc de scorul tau x2/3/4/5.../20 se adauga la scorul final numai scorul de baza fara mltiplicator). Numai asa pot explica pierderea ta de puncte.

1 răspuns:
| cosmin_5311 a răspuns:

De fapt nu iti scade nimic iti arata doar cat ai in urma fata de cel ce este pe primul loc.