| Anonim9001 a întrebat:

Am si eu o problema la server de minecraft. Nu de mult am sters serverul de hamachi minecraft si am facut unul bukkit l-am creat l-am modificat am facut tot ce trebuie. Dar problema este ca atunci cand incearca sa se conecteze un prieten ii zice: Connection Failed:Connection Timed Out! (Am incercat sa opresc firewall/Sa refac portul pe modem/Sa schimb ip. Dar tot aia imi zice).Cel mai util raspuns va primi funda happy.Si apropo caut si staff pentru server.Cel cu funda are sansa de a deveni parte din staff happy. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Mai întâi de toate, sunt și alți oameni de pe serverul lui? E sigur că funcționează? Dacă el este, atunci aș sugera două lucruri:
1) Asigurați-vă că Minecraft este o excepție în firewall. Dacă nu aveți un program de paravan de protecție terț, du-te la panoul de control -> Paravan de protecție Windows -> Sa program prin intermediul firewall (sau smthn de genul asta), și asigurați-vă că Minecraft este în listă. Dacă nu este, adauga.

2) Asigurați-vă că router-ul are un port transmis pentru Minecraft. Urmați instrucțiunile de pe acest site.
http://portforward.com/

2 răspunsuri:
| Anonim9001 explică:

Zice eroare dupa ce am schimbat ip-ul in static ip: pheraps is already running on that port? straight face

| Anonim9001 explică:

Auzi (Moartea911) lasa-mi id-ul tau de yahoo sa discutam acolo