| ArmY007 a întrebat:

Am un Acer aspire 5750G cu i3 si placa video nvidea gt 630m 2 gb
si are windows 7 home premium si am fost azi la magazinul de unde l-am cumparat ca sa ii intreb de drivere dar au zis ca daca vreau sa reformatez e rau a zis sa ii fac un reeboot/ boot (nu stiu exact) ca eu am windowsul instalat si pot sa nu instalez altul doar sa ii fac un reeboot/boot.
cum sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| IAmAnonim a răspuns:

Doamne ce natarai sunt aia.=)))reboot inseamna un restart. Reinstaleaza windowsul daca zici ca ti-au dat ei windows 7 home pentium sau poti sa iti descarci windows 7 ultimate de pe net. Daca vrei drivere le gasesti aici: http://www.acer.ro/ac/ro/RO/content/drivers
Nu umbla in bios risti sa faci ceva gresit si sa il strici.

2 răspunsuri:
| IAmAnonim a răspuns:

OFF: Ai cam "killarit laughing" limba romana.straight face
ON: Vrei drivere, bun, pentru ce? placa video, etc.
Daca poti sa reformulezi ca nu se intelege prea bine.

| ArmY007 explică (pentru IAmAnonim):

Deci am un laptop Acer... si cand l-am cumparat am primit un windows 7 home premium... si trebuie re formatat dar cei de la magazin au zis ca am windowsul in el si nu trebuie re formatat (a zis ca sa il rebootez) adica sa sterg doar toate probramele dar nu stiu cum (nu din my computer).
trebuie sters cumva cu tasta Fn am intrat in bios si am gasit ceva de genu... meniu boot F12 am apasat fn-F12 si a aparut doar o sageata in jos ce as putea face sa sterg toate probramele sau ceva de genu...
Adica WTF nici eu nu am inteles ce sa fac si nici ei nu mi-au explicat prea bine a zis "cauta pe google boot/reboot si vezi ce iti da.Nu trebuie sa re formatezi pc pentru ca ai un windows pre instalat (ceva de genu) si nu trebuie sa cauti drivele ca le gasesti pe net pe acer.ro" deci ce vrea sa zica si daca se poate sa imi dati un reaspun rapid ar fi grozav

| IAmAnonim a răspuns (pentru ArmY007):

Doamne ce natarai sunt aia.=)))reboot inseamna un restart. Reinstaleaza windowsul daca zici ca ti-au dat ei windows 7 home pentium sau poti sa iti descarci windows 7 ultimate de pe net. Daca vrei drivere le gasesti aici: http://www.acer.ro/ac/ro/RO/content/drivers
Nu umbla in bios risti sa faci ceva gresit si sa il strici.