| telefonmobil a întrebat:

vreau sa va intreb. Pe in Acer aspire 5733 ce tasta trebuie sa apăs pentru a acesa Boot meniu sa instalez Windows 7 pe el funda?happy

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Posibil ca Boot Menu sa nu fie activat. Cand pornesti laptopul, apasa F12 si, daca nu apare meniul de bootare, va trebui sa urmezi urmatorii pasi:
- inchizi laptopul si il repornesti
- apesi f2 cand porneste dispozitivul
- folosesti sagetile dreapta stanga pentru a ajunge in "Main menu"
- cobori in jos pana la "F12 Boot Menu", apesi F5, pentru a-l schimba in Enabled
- selectezi "Save changes and exit", apesi Enter, apoi Ok pentru a confirma.
Astfel Boot Menu se activeaza.
Verifica intai cu F12. S-ar putea sa nu mai fie necesari pasii descrisi mai sus.

| telefonmobil explică:

Asta e la ori ce laptop?