| Gheorghe_Alexandru_1997 a întrebat:

Am un Asus K53s series, Intel core i7 2670QM 2. 2GHz-3. 1GHz, 8 gb de ram, ssd 120 gb, windows 7 home premium, placa video GeForce 610m 2gb.Ma joc Crysis 3 pe el si nu merge calumea(merge in reluare) va rog sa ma ajutati sa il fac sa mearga.Ce trebuie sa ii fac?

8 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Daca vroiai sa-ti bagi jocuri pe laptop trebuia sa te orientezi spre unu cu o placa video gt650 sau sau mai buna.

| KodrutZ a răspuns:

E totusi un laptop, chiar daca configuratia e puternica. Laptop>caldura>Crysis 3 al draq de insetat de resurse>lag...
Vrei joace gen Crysis 3, iti faci naibii un desktop, nu arunci banii pe laptop cu 97 si SSD, dar 610M video...
Pe 610M abia daca merge Crysis 2 fluent pe medium, n-ai ce sa ii ceri la C3. Uite aici - http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-610M.63759.0.html

| Gheorghe_Alexandru_1997 explică (pentru KodrutZ):

Daca bag Windows 7 ultimate merge fluent oare?

| KodrutZ a răspuns (pentru Gheorghe_Alexandru_1997):

Poti sa bagi Windows 10 Millenium Edition, ca e problema DE HARDWARE. De ce te-a mincat sa iti iei laptop daca stiai ca te joci chestii serioase?

| Gheorghe_Alexandru_1997 explică (pentru KodrutZ):

Merge fluent la low.app.jocurile nu sunt serioase si laptopu e de un an.de unde sa stiu ca o sa apara crysis 3? laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru Gheorghe_Alexandru_1997):

Ei, sint serioase, nu conteaza de cind e, chiar si cu un an in urma, cu bugetul ala iti faceai supersistem desktop pentru gaming. Oh, da, si Crysis 3 se tot povestea de el de vreo 3-4 ani...

| MihaiAsasin a răspuns:

Mi se pare mie sau placa are 64 biti daca are e de la placa