| Gheorghe_Alexandru_1997 a întrebat:

Am un Asus K53s series, Intel core i7 2670QM 2. 2GHz-3. 1GHz, 8 gb de ram, ssd 120 gb, windows 7 home premium, placa video GeForce 610m 2gb.Merge crysis 3 fluent?(daca vreti sa ma ajutati, intrati pe site-uri in care bagi specificatiile si iti zice daca merge). Jocurile care vreau sa vad daca merg sunt:Crysis 3!

Răspuns Câştigător
| AlinnJe a răspuns:

Da.ultimate = ultimul = ultimul relase, cel mai nou.
eu am bagat enterprise si bleah nu mergea deloc bine.
baga win7 ultimate @

3 răspunsuri:
| AlinnJe a răspuns:

Hehe o sa mearga la grafici extreme :O totusi procesorul este destul de slab dar daca urca pana la 3.1 e bine!
uite aici un site cu care te poti consulta:http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=3953&game=Crysis%203

sper ca ti-am fost de folos & nu ezita sa imi dai funda!

| KodrutZ a răspuns (pentru AlinnJe):

I7 slab? Du-te si plimba ursul putin, da?
@Gheorghe_Alexandru_1997: Configuratia e foarte puternica, insa placa video e buba, 610M fiind un chipset video entry-level. Probabil macar pe un low cu ceva setari medium ici-colo o sa se miste acceptabil.

| Gheorghe_Alexandru_1997 explică (pentru AlinnJe):

Am home premium. Daca imi bag ultimate oare merge mai bine?

| AlinnJe a răspuns (pentru Gheorghe_Alexandru_1997):

Da.ultimate = ultimul = ultimul relase, cel mai nou.
eu am bagat enterprise si bleah nu mergea deloc bine.
baga win7 ultimate @