| HunterVladone a întrebat:

Am un cablu HDMI care suporta 73hz la monitor. vreau sa stiu daca, cu cat cablul HDMI e mai bun cu atat voi avea un refresh rate mai mare gen macar sa dupa pana in 100hz. sau daca imi bag cablu display port o sa am acelasi refresh rate ca pe HDMI.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Utilizează un cablu HDMI High Speed, un cablu Standard HDMI, este posibil ca imaginile de 1080p, Deep Color, 3D şi 4K să nu fie afişate corect.

| HunterVladone explică (pentru sierra1):

Mie imi suporta 4K si chiar 8Kp60 eu ma refer daca schimb cablul o sa am un refresh rate mai mare adica un fel de boost

| sierra1 a răspuns (pentru HunterVladone):

Ia-ți unul bun. rata de refresh nu se schimba

| HunterVladone explică (pentru sierra1):

Aaa mersi oricum