| Cocobill a întrebat:

Am un calculator cu ubnutu si vreau sa instalez windowns 7 dar imi spune ca nu am memorie cu toate ca pe hdd am 1tera stie cineva cum fac sa instalez windowsul.

2 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Problema poate sa fie ca nu ai suficienta memorie Ram la Ubuntul (Linux) cere mai putin fata de un Windows.

1 Poate nu ai suficienta memorie Ram minim se cere sa ai 2Gb Ram la Ubuntu daca ai 1Gb Ram este suficient sa mearga bine.
2 Vezi daca systemul tau este compatibil cu Win7 (tu ai system de 32bit iar tu instalezi de 64bit).

| Cocobill explică:

Am 8gb ram deci prima varianta nu e