| cainecu4picioare a întrebat:

Sall!
Mi-am cumparat o placa video pentru calculator si vreau sa imi si instalez windowsul inapoi.Cum ar fi mai bine sa instalez windowsul si so montez dupa aceea? sau Sa o montez placa si sa instalez windowsul dupa?

8 răspunsuri:
| NGheorghe a răspuns:

Placa grafica prima data, mai ales daca placa este de ultima generatie, pentru ca nu ti se umple registry-ul cu configurarile si driverele placii vechi care devin inutile dar raman prezente pentru o eventuala recuperare.

| cainecu4picioare explică (pentru NGheorghe):

Acest calculator este mai vechi
deci asa o sa fac instalez windows-ul si dupa montez placa si instalez driverul
Inca cv daca puteti sa ma ajutati sami spuntei cum o sa fac asta?

| cainecu4picioare explică (pentru NGheorghe):

Aha deci prima data instalez windows-ul si dupa placa video, aaa calculatorul despre care este vorba este mai vechi
Ar mai fi o problema daca imi puteti spune cum o montez si tot ce trebuie sa fac sa mearga pls

| johnyxus a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine e sa dezinstalezi driver-ul de la placa care o ai acum sau daca e incorporata sa o lasi ca nu te afecteaza.dar degeaba reinstalezi windows-ul.

| cainecu4picioare explică (pentru johnyxus):

Pai eu nu de asta vrerau sa reinstalez windows-ul eu vreau sa-mi sterg absolut tot ce am avut in el

| tteo91 a răspuns:

Asta chiar n-are importanta deloc. poti sa il instalezi cum vrei, ori cu asta veche ori cu asta noua, e tot una.

| cristi9c a răspuns:

Nu prea conteaza. faci cum vrei. Eu as alege sa o montez dupa.

| cainecu4picioare explică (pentru cristi9c):

Deci dupa instalarea windowsului sa montez placa ok