| Baiattt a întrebat:

Am un calculator Intel dual core 2.4 GHZ placa video GT430 de 2GB si 2GB rami.
CS:GO imi merge la 30-40 fps, dar daca as mai adauga rami mi-ar creste fps macar la 80-100 sau nu?
Sau ar trebui sa imi iau alt calculator? Problema e ca nu am bani de un pc nou poate mai incolo dar as vrea sa stiu daca ma ajuta sa zicem +2gb rami la calculatorul asta cu ceva?
Oare o sa imi mearga mai bine daca o sa am 4GB de rami la calculatorul asta sau nu merita sa cumpar si mai bine astept sa imi iau calculator nou?

Cateva sfaturi va rog!

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Numai daca vei schimba placa video...

| CPAElites a răspuns:

Nu te lasa pacalit de memoria video de proasta calitate ( GDDR3. )
Degeaba are 2gb. placa aia nu va folosi niciodata acei 2 gb.
http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

Diferenta dintre GDDR3 si GDDR5 este ca GDDR5 este ca ofera o performanta mai mare cu 35% fata de gddr3!
Adica il loc de 30 scoti +/- 40