| 1Bogdan7 a întrebat:

Merita sa imi cumpar un Intel Core i7? Sunt un mare amator de gaming si intru cam in fiecare zi pe calculator si ma joc cate ceva. Vreau sa imi mearga toate jocurile la high si ultra (placa video si rami ii am). Am un amarat de dual-core si vreau sa stiu daca merita un i7 sau mai bine i5. Ma astept la o diferenta uriasa fata de amaratul meu de dual-core.

2 răspunsuri:
| RocKzZ a răspuns:

Salut. Poti sa iti iei i7 sau Amd Phenom x2 cu 6 nuclee. Astea 2 sunt cam cele mai bune ale momentului si nu o sa il mai schimbi deloc. Daca iti permite bugetul cumpara-l nu o sa ai probleme cu el, merge brici.

| zoltan119 a răspuns:

Pai Intel Core i7 este cam cel mai bun procesor al generatiei actuale pe care il poti gasi. Daca ai banii necesari atunci eu te sfatuiesc sa il cumperi pentru ca iti garantez ca nu vei regretawinking