| AngelMuscleman a întrebat:

Am un laptop Asus si nu pot sa intru in bios..Am apasat pe f2 pe f1 pe alt si f2 pe del pe esc dar nu pot sa intru in bios, cum fac sa intru in bios ca disper.Am windows 8. Funda

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce model e, stii exact? Incearca del, sau toate functiile la rand, in general trebuie sa-ti arate cand pornesti laptop-ul un mesaj gen
http://www.recoverlostpassword.com/images/how_to_use/bios/bios.gif

| Nelu62 a răspuns:

Cum faci daca nu stii tasta de a intra in BIOS? O prima solutie. Ei bine, tasta este afisata pe ecran la pornirea PC-ului. Este un mesaj de genul "Press DEL to enter Setup". DELETE este in acest caz tasta ce trebuie apasata.

| AngelMuscleman explică (pentru Nelu62):

Am rezolvat treaba cu biosul si am instalat windows 7, dar acum problema e ca nu-mi merge mouse-ul, inainte pe windows 8 mergea dar acum pe 7 nu merge. Vreao solutie?

| Nelu62 a răspuns:

Schimba portul USB.

| AngelMuscleman explică (pentru Nelu62):

am schimbat dar nu merge...

| Nelu62 a răspuns:

Urmeaza pasii:
panou de control
hardwer si sunete
dispozitive si imprimante
mous
hardwer
proprietati
draiver
actualizare draiver
cautare automata