| Cosmin5pp0 a întrebat:

Am un laptop cu windows 10 s. Nu imi da voie sa descarc nimic in afara de ceea ce e pe windows store chiar daca am dezactivat windows defender. De exemplu am descarcat Truck simulator si cand sa il instalez nu imi da voie. Este nevoie sa schimb windows-ul cu windows 7 sau 8?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Complet normal, pentru asta a fost creat Windows 10 S.

Exista un proces de dezactivare a modului S:
- Inti in Setari > Update > Go to store to switch to Windows 10 Home > "Instalezi" Get out of Windows 10 S.

Daca procesul nu functioneaza atunci da, esti nevoit sa instalezi Windows 7/8/10 varianta Home / Pro.

1 răspuns:
| Fanibu a răspuns:

In windows 10 s se instaleaza doar aplicatii din Windows Store.Instaleaza windows 10 home sau pro.