| marianstefi20 a întrebat:

Am un laptop msi cr720 ce are procesor Intel celeron 2GHz(P4600) si o placa de baza Micro Star International MS 1736.
Credeti ca suporta placa aceasta un procesor Intel I3 sau I5?

2 răspunsuri:
| Prici a răspuns:

Nu, nu suporta si un laptop nu este asa de usor de modificat ca si un pc.
Este de 10000 de ori mai complicat si probabil la final iti vei supra incalzi laptopul si ti-l vei distruge deoarece nu putem compara racirea unui pc cu cea a unui laptop. de aceea nu este recomandat overclock-ul la un laptop.
Sper ca te-am ajutat happy
Funda?

| xToTheZx a răspuns:

Nu va suporta, nu risca ca oricum nu iti va merge.