| jocuriAB a întrebat:

Ce procesoare suporta placa de baza micro star international co ltd?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Pentru o lista clara cu toate procesoarele suportate de placa aia, uita-te aici:

http://www.msi.com/product/mb/G31TMP21.html#/?div=CPUSupport

Generic vorbind sunt astea:
Intel® Core 2 Quad, Core 2 Duo, Pentium si Celeron in socket LGA775.

Dar uita-te totusi pe lista lunga. Ca sa nu iei ceva neplacut.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra pe net aici: http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html
Da jos programul "1.69.2 setup, english" si instaleaza-l in computerul tau. Uita-te la mainboard si model si spune-ne ce scrie acolo.

| andyeyes99 a răspuns:

Nu ai spus ce model este. Acolo este doar compania producatoare MSI. Trebuie si numele de cod al acestei placi.

| jocuriAB explică (pentru andyeyes99):

G31tm-p21(mersi-7529)

| TheSoldier a răspuns:

Spune modelul placii de baza. Tu nu mi-ai spus decat ca e MSI.

| jocuriAB explică (pentru TheSoldier):

G31tm-p21 (mersi-7529)