| myky75 a întrebat:

Cu ce procesor mai performant a-s putea anlocui un Intel celeron 440 2ghz si o placa de baza asrock?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu mai gasesti nimc nou pe socket 775. Schimba toata platforma.

| myky75 explică (pentru GabiDumitrescu):

Asta ar ansemna sa schimb placa de baza si procesorul? Placa video este ATI Radeon HD5500 ce am cumparat-o anul trecuc. Poti sa-mi recomanzi ceva, la un pret accectabil? M-ar interesa sa-l anbunatatesc putin pentru a functuona bine pe windous 7ultimate, unde se misca cam greu.Multumesc mult

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru myky75):

Uite aici un sistem complet - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/567474/. Ia de acolo doar memorii-pb-procesor, 5500 si aia suna cam dubios, ia macar un 6670 sau ceva de genul.