| samur1 a întrebat:

Am un laptop nou Toshiba L50 - C - 1RW fara unitate optica, nu mi-a acceptat la instalare windows 7 nici de pe stick nici de pe dvd (am dvd portabil), am reusit sa instalez de pe un stick w 8.1, nu sunt multumit, stie cineva cum fac sa pot pune windows 7?
Stiu cum se intra in BIOS, am incercat toate variantele.
Posibil ca unele calculatoare noi sa nu accepte windows sub 8?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Cred ca e vorba de setarile din Bios. Pentru a-l accesa, consulta manualul dispozitivului tau.
http://www.razvang.ro/instalare-windows-pe-bios-uefi/