| Gaby2233 a întrebat:

Am un pc cu configuratia : Placa de baza Intel pearl creek dg31pr, procesor : core 2 due e6550 2.33, placa video nVIDIA geforce gt430, 2gb ram

Pot sa fac overclock la procesor cu un program ceva ca din placa de baza nu are nici o setare am cooler stock dar in idle sta 27 si in ful urca pana pe la 45 50
Vreau sa il cresc macar pana la 2.5 sau 2.6

Răspuns Câştigător
| geo675 a răspuns:

Oc-ul se face cu anumite programe sau manual, dar placa ta de baza nu ofera suport pentru OC deci nu poti face din pacate...sistemul este destul de slab si nu iti da multe posibilitati de imbunatatire prin marirea frecventzelor sau voltajului!

| Gaby2233 explică (pentru geo675):

Dc e Slab ca in windows 7 mi-a dat 5.4 imi merge nfs most wanted 2012 bine...

| Andrei_Negru_1989 a răspuns (pentru Gaby2233):

Imi poti trimite si mie un mai pe andreyn20@yahoo.com cu driverul audio al placii tale de baza sau cu un raspuns pentru a comunica in acest sens? MS! te rog mult.