| geo9606 a întrebat:

Am un router wireless d-link-501 iar atunci cand il instalez merge doar cateva minute sa intru pe net.Conecsiunea imi arata ca exista.
Care se poate sa fie problema? De la ei de la server sau de la router?
Timp de o luna de zile nu am avut probleme cu el.

12 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Telovesc97: Romtelecom oferă rootere wireless gratuite la toate abonamentele de Internet. De ce vorbești fără să știi?

| NesScaFe a răspuns (pentru kongeriket):

Da romtelecom da rootere gratuite dar din moment ce el n-are taciwinking

| kongeriket a răspuns (pentru NesScaFe):

Mă nene, eu lucrez la Romtelecom. Nu ţi se pare cumva că sigur ştiu mai multe despre Internet în general şi despre Romtelecom în special în comparaţie cu tine?
Nu-mi spui tu mie băi puber de 14 ani când să vorbesc. Părinţii tăi ştiu că stai la calculator deşi eşti pedepsit?

| NesScaFe a răspuns (pentru kongeriket):

laughing laughing te rog frumos eu nu team jignit don't tell anyone deci te rog mai usor cu jignirile si daca vrei sa stii eu nu mai sunt pedepsit la 14 ani ca alti laughing si daca lucrezi la romtelecom si el are romtelecom ajutal! nu mai vorbi degeaba! si nu cred ca poate conta atat varsta pentru ca eu fac lucruri pe care oameni de 30 de ani nu pot! don't tell anyone

| kongeriket a răspuns (pentru NesScaFe):

Te-am jignit? Oh vai, ce nasol mă simt, mi se rupe... punga de tristeţe că am jignit un plod imatur care se crede dumnezeu pe pământ că face şi el trei servere de jocuri şi a învăţat 5 comenzi şi 10 coduri într-un limbaj de programare scos de 10 ani de uz.
Hai, fă linişte-n front şi vezi-ţi lungul nasului copile!

| NesScaFe a răspuns (pentru kongeriket):

Iti dai seama esti ofensat imi pare rau de tine dar pentru oameni de o varsta asa matura n-am ce sa le fac deci te rog du-te si joacate mario alaturi de poneiu tau imaginarwinking

| NesScaFe a răspuns:

Nu stiu frate eu am la fel pentru laptopu lu frate-meu si el are wireless si merge bine nu stiu poate ca nu l-ai instalat cum trebuie sau trebuie sa reintroduci parola

| geo9606 explică (pentru NesScaFe):

Netul este prin fibra optica iar ei spun ca la ei nu merge wireless dar nu imi explic de ce pentru o perioada de timp a mers...

| NesScaFe a răspuns (pentru geo9606):

A fost o perioada scurta dar degeaba cred ca u ai romtelecom si nu merge prin fibra!

| geo9606 explică (pentru NesScaFe):

Nu! am internet de la o companie locala.

| geo9606 explică (pentru NesScaFe):

Nu stiu.L-am instalat de 5-6 ori si tot asa face

| geo9606 explică:

Pentru cei ce vor mai intimpina astfel de probleme vreau sa spun ca rezolvarea era foarte simpla.Routerul nu avea o conexiune firewall sigura si de aceea am instalat comodo firewall.
Drept consecinta acesta nu a mi-a facut astfel de probleme.