| baracarovine a întrebat:

am si eu o problema. mi-am cumparat un wireless cu 2 antene Tp link. mi-a mers 2 zile fara probleme. dar acum celelalte dispozitive nu imi mai gasesc reteaua. Calculatorul merge fara probleme. dar cand vreau sa intru de pe telefon sau laptop nu imi gasesc router-ul. Vreo ideee? URGENTTT, va rog...

Răspuns Câştigător
| nusuntel a răspuns:

Incearca sa schimbi criptarea, acolo unde pui parola pentru wireless.
ex: din WEP in WPA-PSK sau WPA-PSK2
De undeva de acolo e.
Si la interfata, gasesti ceva in genul b/g/n, depinde de router.
Mult succes!
Astept funda!

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Restarteaza routerul!