| heAdgN a întrebat:

Am urmatoare componente pc.
CPU INtel Pentium DC G630 2. 7GHz 3MB Box
HDD: HDD500 Western Digital 64MB S-ATA
Video : ATI HD5450 1GB DDR3 64bit Sapphire
Mem: DDR lll 2x2GB PC10600 KINGMAX 1333MHz
Placa de baza :INTEl H61 MSI H61M-P20
Ce ar trebui sa schimb ca sa imi mearga mai bine Cs:Go si Gta 5?
Eu m-am gandit ca o placa Nvidia de 2 gb pe 128 bit ar fi de ajuns.
Ce credeti? Ar trebui sa mai schimb ceva?

10 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Sa scoti petarda aia de placa video si s-o lasi pe cea incorporata deoarece este mai performanta!

Ce buget ai?
Cumpara un GTX 750 TI s-au macar un r7 250.

| heAdgN explică (pentru CPAElites):

Placa incorporata? Daca las placa incorporata nu imi porneste Cs:Go.

| CPAElites a răspuns (pentru heAdgN):

Stergi driverele de la cea dedicata si dupa le instalezi pe cele de la aia integrata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Macar un GTX 750 TI sa-ti iei. Pe langa asta, poti sa-i mai pui 2 sau 4 gb de ram. Nici cpu-ul nu e cine stie ce, dar daca il mai schimbi si pe ala ajungi sa investesti prea mult. Eu zic un GTX750TI si niste RAM. Oricum sa n-ai pretentia sa-ti duca GTA 5 pe high cu un g630.

| heAdgN explică (pentru anonim_4396):

Nu high, Macar mediu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru heAdgN):

Cu un gtx 750 ti si 6gb de ram s-ar putea sa duca pe mediu pe o rezolutie de 1280x1024

| CPAElites a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am un GTX 750 TI + Quad Core q9505 + 4gb ram si Duce GTA 5 pe setari mediu spre hight.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CPAElites):

Da' pe ce rezolutie? Plus ca acel q9505 bate g630-ul in gaming

| CPAElites a răspuns (pentru anonim_4396):

Full HD 1920 x 1080

| anonim_4396 a răspuns (pentru CPAElites):

Cu 4 gb Ram? Parca n-as crede...In fine, o fi asa cum zici tu