| Cristian2003 a întrebat:

Am vrut sa descarc CS GO,dar imi zicea ca nu am destul spatiu pe hard-disk, dar eu am pe hard 500 de GB.De ce nu a mers? Dau funda

3 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Dacă zice că nu mai ai spațiu pe hard înseamnă că ai umplut cei 500 de GB. Uită-te cât mai ai liberi.

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Ca sa intelegi cum sta treaba ai 2 partiti sa zicem C si E.
In partitia C ai 150 GB (Si acolo ai si windowsul pe el) Partitie Primara.
Iar in E este paritia Secundara.

2 In partitia unde ai Instalat Steam daca ai instalat si ai dat Next=Next=Next... normal sa instalat in C si acolo in aceea partitie este plina si nu mai poti baga Cs Go ca acea partitie este plina.

3 Nu stiu in care partitie este bagat steamul dar acolo este prea plin sa mai incapa 8-10Gb (Cs Go) vezi care partitie este plina.

4 Nu conteaza memoria totala al hardiskului ci partitia unde se afla.
Poati sa ai si 6Tb=6000Gb dar sa ai o partitie 100Gb full si acolo sa ai steamul si nu mai poti baga deloc in el.
Nu conteaza memoria Hariskului ci partitiile unde se afla el (poti sa creez o partitie so modifici ori sa o stergi). Poate ai intro partitie tot bagat 500Gb ori sa ai mai multe pariti:C 50Gb E 100Gb D 150Gb F 200.

Ai inteles!

| Uraniu a răspuns (pentru DragomirMihail2020):

Lucrul asta se poate remedia foarte usor. Cand instaleaza un joc, selecteaza alta partitie si creeaza un folder nou pentru jocurile de pe Steam.winking